567 313 639
Všechny uvedené ceny jsou konečné
Odlety: Praha, Brno, Ostrava, Pardubice

Bulharsko

Tato malá balkánská země si oblibu získává hlavně díky dlouhým písčitým plážím, mírnému klimatu – průměrná letní teplota je okolo 29°C, čistým mořem, nízkému obsahu soli a skoro úplné absenci nebezpečných mořských živočichů.

Teplota a vlhkost vzduchu velmi dobře působí na léčbu astmatických potíží. Teplota moře, písku a mírná slanost se zase doporučuje při léčbě kožních nemocí a problémech pohybového ústrojí. Nezanedbatelný je i bohatý společenský život a místní snadná finanční dostupnost. Najdete zde množství barů, diskoték, kaváren a restaurací, které zvou k ochutnávce místních specialit.

Bulharsko je pro nás stále cenový ráj a našinec si zde může lehce připadat jako bohatý cizinec. Na své si přijdou i milovníci památek a obdivovatelé divoké a člověkem netknuté přírody. Kladem je i snadná komunikace s místními obyvateli, kteří rozumí a mají snahu se domlouvat česky. Mnoho restaurací již nabízí své jídelní lístky s českým překladem. Začátek sezóny zaručuje rychle rostoucí teploty, velmi stálé počasí a nižší ceny. Konec oproti tomu klid, teplou vodu a mírnější počasí.

Bulharsko je zemí pro všechny bez rozdílu věku a zájmů.

Rozloha: 110 994 km2
Počet obyvatel: 8 450 000
Úřední jazyk: bulharština
Časový rozdíl: + 1 hodina
Hlavní město: Sofie
Měna: 1 leva, 100 stotinek (v našich bankách nelze zakoupit, doporučujeme vzít s sebou EURO nebo USD
a vyměnit na místě, 1 leva asi 13,50 Kč)
Nejvyšší hora: Musala (2 925m)
Nejdelší řeka: Dunav 2 850 km (v zemi 450 km)
Půjčovny aut: cena 30 – 50 EURO – dle typu auta
Pláže: vstup je bezplatný, platí se pouze za pronájem slunečníku a lehátek